00:00-24:00
Диспетчерська: 103, +38 (073) 477-3-103, +38 (095) 477-3-103, Приймальна: +38 (0412) 42-19-01

Підтримка критичної інфраструктури у складних умовах

14 Апр, 2025 | Юрий Гирин | No Comments

Підтримка критичної інфраструктури у складних умовах

У рамках ініціативи «Промінь надії», започаткованої Європейською Комісією, Міністерством енергетики та Міністерством охорони здоров’я України, італійська компанія Enel S.p.A. передала Україні майже 6 000 сонячних панелей загальною потужністю близько 2 МВт.

Ці панелі встановлюються на дахах громадських будівель, зокрема лікарень, шкіл та пожежних частин, що дозволяє забезпечити їх автономне енергозабезпечення та підвищити енергонезалежність.

Завдяки цьому проєкту, медичні заклади, такі як Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Житомирі, отримують можливість працювати безперебійно навіть під час відключень електропостачання, що є критично важливим для надання екстреної медичної допомоги.

26 лютого 2025 року Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні Карло Формоза, заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Копач та заступник Міністра енергетики України Роман Андарак за участю голови Житомирської обласної військової адміністрації Віталія Бунечка, виконувачки обов’язків міського голови Житомира Галини Шиманської, першого заступника директора Департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної військової адміністрації Віктора Лучків ознайомилися з результатами реалізації проєкту встановлення сонячних панелей у КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради.

У рамках реалізації цього проєкту на території медичного закладу було встановлено 150 сонячних панелей загальною потужністю 51 кВт. Додатково впроваджено акумуляторну систему ємністю 45 кіловат-годин, що забезпечує автономне електропостачання будівлі. Даний проєкт спрямований на підвищення енергетичної безпеки та забезпечення безперебійного функціонування критично важливої інфраструктури в умовах можливих відключень електроенергії.

Директор Центру Тарас Волков зазначив, що навіть за несприятливих погодних умов сонячні панелі майже повністю покривають енергетичні потреби установи. Так, у період середньої сонячності генерована потужність становила 18 кіловат-годин, що перевищує споживання закладу на рівні 17,5 кіловат-годин. Це свідчить про високу ефективність використання відновлюваної енергетики та значне зниження витрат на електроенергію.

Завдяки впровадженню сонячної електростанції навіть у разі відключення електропостачання забезпечується безперебійне приймання викликів за номерами 103 та 112 у цілодобовому режимі. Енергетична незалежність центральної оперативно-диспетчерської служби та центральної станції є ключовим пріоритетом у забезпеченні безперервного надання екстреної медичної допомоги жителям області.

Трирівнева система енергозабезпечення значно підвищує стійкість закладу до можливих аварійних ситуацій, а також сприяє раціональному використанню бюджетних коштів. Даний проєкт є прикладом ефективного впровадження сучасних технологій для підтримки функціонування критично важливих об’єктів у складних умовах. Використання відновлюваних джерел енергії не лише сприяє зменшенню залежності від централізованого електропостачання, а й відіграє важливу роль у забезпеченні стабільної роботи екстрених служб у періоди енергетичних криз.

Write Reviews

Leave a Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

No Comments & Reviews